Elektros projekto kaina

Elektra – vienas iš geriausių ir svarbiausių žmonijos išradimų. Be jo, sunku net įsivaizduoti patogų šiuolaikišką gyvenimą. Tam, kad galima būtų naudotis elektra reikia atlikti tam tikrus veiksmus: projektuoti, apskaičiuoti, parinkti tinkamą galią, pateikti reikiamus dokumentus, pasirašyti sutartis, apmokėti ir t.t. Daugeliui būsimų elektros vartotojų tampa aktuali ne tik elektros projekto kaina, bet ir kaip tapti nauju elektros vartotoju.

Norėdami pradėti naudotis skirstomųjų elektros tinklų paslaugomis pirmiausia turite susipažinti su jų teikiamomis paslaugomis. Pagalvokite, kiek galios jums prireiks, kur stovės elektros apskaitos skydas, koks tarifų planas bus pats palankiausias jums. Taip pat ne mažiau svarbus ir kainos klausimas bei visų reikiamų dokumentų pavadinimai. Norėdami užsakyti elektros prisijungimo paslaugas turite pateikti tam tikrus dokumentus, kurių reikalaujama, pavyzdžiui, asmens tapatybės dokumentus, sklypo ar statinio nuosavybės dokumentą, kurį išduoda Registrų centras, žemės sklypo ribų planą, Statybos leidimą arba jei reikia Savivaldybės patvirtintą dokumentą dėl Statybos leidimo nereikalingumo. Prireikus gali reikti pateikti ir laisvos formos bendrasavininkų sutikimą ar notaro patvirtintą įgaliojimą atstovauti savininko interesus tvarkant dokumentus susijusius su elektros įvedimu. Taip pat būtina pateikti ir sklypo vietą žemėlapyje.

Kalbant apie kitus reikalingus etapus, kurie svarbūs norint įsivesti elektrą galima paminėti projektus. Vienas iš svarbiausių klausimų – elektros projekto kaina. Dažniausiai rekomenduojama pasirinkti tinkamą ir atestuotą specialistą, kuris atlieka projektavimo darbus skirtus elektros įvedimui ir prisijungimui. Jam pateikite AB LESTO išduotas technines sąlygas ir tuomet jums bus apskaičiuota tokio projekto kaina. Vis dėl to, jeigu jums įdomi bent apytikslė kaina, tai galima ją pateikti. Pavyzdžiui, LESTO elektros tinklų projektas, kuris parengtas pagal technines sąlygas ir suderintas gali kainuoti nuo 100 iki 2000 eurų. Kaip matome, kainų skirtumas tikrai labai didelis. Taip nutinka dėl to, kad kiekvienas atvejis yra individualus ir apskaičiuojamas taip pat individualiai. Taip pat galima pasakyti ir apie darbų atlikimo terminą. Kuo sudėtingesnis elektros projektas ir jame reikia atlikti daug darbų, tuo ilgesnė bus trukmė. Įprastai skiriamas 2–10 savaičių laikotarpis, tačiau galimos išimtys.

Nusprendus tapti nauju elektros vartotoju reikės ne tik žinoti, kur ir kaip reikia užpildyti reikiamus dokumentus, pateikti projektus ir kitus reikalingus duomenis, bet ir sumokėti už suteiktas paslaugas. Nieko nėra nemokamo, tačiau neverta nerimauti, kad kainos bus itin didelės. Viskas priklauso nuo situacijos ir darbų, kuriuos reikės atlikti, apimties.