Elektros tinklų projektavimas

Elektros įsivedimas reikalauja tam tikrų žinių. Žinoma, šiuo metu visą reikalingą informaciją galima gauti greitai, tačiau net ir ją gavus lieka neaiškumų. Dažniausiai iškyla klausimų kuomet reikalingas elektros tinklų projektavimas ir su tuo susijusios paslaugos.

Be tam tikrų projektų negalima bus įsivesti elektros į reikiamą objektą (namą, ligoninę, butą, kotedžą ir t.t.). Projektavimo darbus atlieka atestuoti elektrotechnikos specialistai. Turėdami reikiamą kvalifikaciją ir patirtį gali greitai ir kokybiškai parengti elektros tinklų projektą pagal AB LESTO išduotas prisijungimo t.y. technines sąlygas. Daugelis iš jų atlieka šiuos darbus: projektuoja, pasirūpina gyvenamųjų namų, komercinių ir gamybinių objektų prijungimu prie skirstomųjų elektros tinklų, atlieka pastočių įrengimo darbus, rūpinasi oro kabelinių linijų tiesimu. Tiesa, ne tik nauji elektros vartotojai gali į tokias įmones kreiptis. Kartais prireikia atnaujinimo dar vadinamu modernizavimo, tuomet reikia parengti elektrotechninės dalies projektą, kuris skirtas būtent modernizavimo darbams atlikti. To padaryti atmestinai niekas neleis, todėl visuomet verta kreiptis į specialistus.

Šiuo metu elektros tinklų projektavimas gali būti atliekamas skirstomųjų elektros tinklų įmonėje arba kitoje pasirinktoje įmonėje, kuri atlieka šiuos darbus bei turi reikiamus atestatus, kurie įgalina atlikinėti tokius darbus. Labai svarbu pasirinkti gerą savo srities žinovą, kuris atliks projektavimo darbus. Jis parengs prisijungimo prie elektros tinklų projektą. Atsakingas specialistas jį ne tik parengs, bet ir suderins nustatyta tvarka. Savo ruožtu AB LESTO per 8 darbo dienas nuo suderinto projekto pateikimo dienos (toks terminas yra nustatytas) pateiks prisijungimo paslaugos sutartį. Po to reikės tik sugrąžinti pasirašytą sutartį bei apmokėti už prisijungimo paslaugas. Apmokėjimas pasirinktos įmonės specialistui už elektros tinklų projektavimo darbus vyksta pagal atskirą susitarimą, kuris nurodytas jūsų sutartyje, kurią sudarėte su įmone.

Kaina – yra tas klausimas, kuris visuomet užduodamas užsakant paslaugas. Tikslią sumą gali jums pasakyti tik tas, kuris rengs projektą ir atliks jo suderinimo darbus. Kai kuriais atvejais gali tekti sumokėti, pavyzdžiui, 150 eurų, o kai kuriais atvejais du ar tris kartus daugiau. Viskas priklauso nuo darbų apimties ir trukmės.

Kartais gali pasirodyti, kad iki įsivedant elektrą reikės nueiti ilgą kelią pristatant bei rengiant įvairius dokumentus, tačiau taip tikrai nėra. Jums tereikia specialisto, kuris tiksliai žino nuo ko pradėti darbus, kaip teisingai juos atlikti bei kokių dokumentų reikės. Tuomet beliks tik laukti kada skirstomieji tinklai parengs sutartį.